Na počátku SKImagazín TOUR byla snaha časopisu o lyžích a lyžování SKI magazínu a NYČ školy běžeckého lyžování uspořádat jeden jediný neobyčejný závod pro všechny milovníky běhu na lyžích. Závod, který se nikde jinde v Česku nepořádá, ale který je tak zajímavý a atraktivní, jak pro účastníky, tak pro diváky, že by se pořádat měl. A tak vznikl SKImagazín skiatlon. Měl úspěch, čímž logicky vyvolal otázku, co dál. Bylo by krásné mít tu víc takových závodů. Víc příležitostí, při nichž se sejdou opravdoví nadšenci, dobře se pobaví, vzájemně změří síly a ještě zažijí něco opravdu neobyčejného. Postupem času tedy přibyl běžecký cross a nejnověji i noční sprint. SKImagazín TOUR byla na světě.

SKI magazín TOUR je unikátní projekt tří závodů, jejichž výsledky se sčítají a vítězové obdrží perfektní ceny od hlavních sponzorů firem Atomic a Salomon, od pořadatele časopisu SKI magazín a dalších partnerů, stejně jako titul vítěze SKImagazín TOUR. A co bude pro vítězství nutné udělat? Umístit se co nejlépe v každém ze tří závodů a doufat, že nikdo nebude lepší. Hlásit na závody se můžete třeba hned v sekci registrace.

HISTORIE


4. ročník Atomic & Salomon SKI magazín TOUR 2014

Na čtvrtém ročníku našeho seriálu se drtivým způsobem podepsala ne-zima panující v sezoně 2013/14 na našich horách. Z plánovaných tří závodů jsme zvládli uspořádat pouze skiatlon a tak k vyhlášení celkového pořadí seriálu nedošlo.

--------------------

3. ročník Atomic & Salomon SKI magazín TOUR 2013

Třetího ročníku Atomic & Salomon SKI magazín TOUR seriálu zúčastnilo celkem na 530 závodníků (dospělých i dětských), kteří si mezi sebou rozdělili ceny za téměř 1500 000 korun. Celkovým vítězem se mezi muži stal Jakub Pšenička, který sesadil z trůnu dosud neporazitelného Martina Mikuše. V ženské kategorii máme na příčce nejvyšší také nové jméno, které zní Karolína Bícová.

Konečné výsledky Atomic & Salomon SKImagazín TOUR 2013:

  • Muži: 1. Pšenička Jakub, 2. Hlaváček Arnošt 3. Mikuš Martin
  • Ženy: 1. Bícová Karolína, 2. Balounová Jana, 3. Hynčicová Petra

--------------------

2. ročník Atomic & Salomon SKI magazín TOUR 2012

V druhém ročníku Atomic & Salomon SKI magazín TOUR se seriálu zúčastnilo celkem na 500 závodníků (dospělých i dětských), kteří si mezi sebou rozdělili ceny za téměř 130 000 korun. Celkovým vítězem třízávodového klání se mezi muži stal opět Martin Mikuš a v ženské kategorii obhájila vítězství Jana Jetmarová.

Konečné výsledky Atomic & Salomon SKImagazín TOUR 2012:

  • Muži: 1. Mikuš Martin, 2. Horálek Radek 3. Škoda Jakub
  • Ženy: 1. Jetmarová Jana, 2. Jiřičková Simona, 3. Knopová Kamila

--------------------

1. ročník Atomic & Salomon SKI magazín TOUR 2011

V historicky prvním ročníku Atomic & Salomon SKI magazín TOUR se seriálu zúčastnilo celkem na 370 závodníků, kteří si mezi sebou rozdělili ceny za téměř 100 000 korun. Celkovým vítězem třízávodového klání se mezi muži stal Martin Mikuš a v ženské kategorii triumfovala Jana Jetmarová.

Konečné výsledky Atomic & Salomon SKImagazín TOUR 2011:

  • Muži: 1. Martin Mikuš, 2. Aleš Máslo, 3. Tomáš Malík
  • Ženy: 1. Jana Jetmarová, 2. Anna Papežová, 3. Klára Pančochová